ok.hu





Milyen tünetei vannak az asztmának?


Hogyan lehet megelőzni az asztma kialakulását?


Mi okozza az asztmát?


Hogyan lehet kezelni az asztmát?




kér lemond



Allergiásak a gyermekeim

ASZTMA!!!!

Allergia - avagy nem inkább kezdünk elkorcsosulni?




Asztma és terhesség
2005. január 21., péntek, 13:41|Utolsó módosítás: 2005. január 21., péntek, 14:32

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb

Terhesség során az asztma kezelése különleges fontossággal bír mind az anya, mind a magzat egészségének védelme érdekében. A kérdésben új nemzetközi irányelveket hoztak nyilvánosságra amerikai szakemberek.


1/2. oldal >>

Forrás: NATIONAL ACADEMY OF SCIENCES
Ajánlat
Mindent az asztmáról
Ajánlat
Eredményes immunterápia asztmánál
Az elhízás súlyosbíthatja az asztmát
Asztmát okozó őszi-téli meghűlések
Linktár
Asztma-linkgyűjtemény
Bővebben a terhességről
Tovább a Linktárba...

Az asztmás betegek számának növekedésével párhuzamosan a terhes anyák körében is folyamatosan nő az asztma előfordulásának gyakorisága - állítja egy frissen megjelent amerikai felmérés. Az adatok szerint az állapotos nők 3,7-8,4%-a asztmás. Ezzel az asztma a leggyakoribb orvosi komplikációt jelentő betegség terhesség alatt.

A terhesség során kiemelt fontosságú az anyai egészség. Azzal, hogy körükben egyre gyakoribb a közepes illetve súlyos asztmás megbetegedés, fokozottan emelkedett a magzatok egészségi veszélyeztetettsége is.

Egy neves amerikai szakmai lapban publikált tanulmány (Curr Opin Pulm Med. 2005 Jan;11(1):56-60.) összefoglaló képet nyújt több átfogó vizsgálat eredményeiről, amelyek a terhességi asztmát, annak kezelését és a magzatra való kihatását kutatták. A tanulmány megállapítása, hogy a terhességi asztma kezelése egyedülálló megközelítést igényel tekintettel az anya és a magzat közös érdekeire. Amellett, hogy a várandós anya asztmáját megfelelő kezelésben kell részesíteni, figyelni kell arra, nehogy a kezelésnél használt szerek veszélyeztessék a magzat egészségét.

A tanulmány másik megállapítása, hogy a közepesen illetve kifejezetten súlyos asztmában szenvedő terhes nők fokozottan veszélyeztetettek szülés környéki komplikációk felléptére. Éppen ezért az asztmás várandós nő kezelésének célja kettős: optimalizálni mind az anya, mind a magzat egészségi állapotát.

Más orvosi tanulmányok is megerősítik, hogy az anyai asztma emeli a terhességi komplikációk gyakoriságát: korai szülés, születés környéki elhalálozás, preeklampszia (életet veszélyeztető terhességi keringési és anyagcsere szövődmény), alacsony születési súly. A szövődmények súlyossága arányban áll az asztma súlyosságával és kezelési eredményességével. A súlyosabb asztma gyakoribb és súlyosabb szövődményeket eredményez, míg a jól kézben tartott asztma kevesebb komplikációt okoz.

A legelső nemzetközileg elfogadott terhességi asztma-kezelési irányelvet 1993-ban adták ki, amelyet az azóta eltelt idő során többször módosítottak. Idén a kezelési protokollt a tudomány újabb eredményei alapján ismét felülvizsgálták.


1/2 következő oldal >>

1. Asztma és terhesség

2. Az iránymutatás általános alapelvei




Írjon nekünk! Impresszum

Az [origo] kiadója a T-Online Magyarország Zrt. © Minden jog fenntartva Adatvédelem





Új tulajdonost és edzőt kapott a Diósgyőr


Nyári tábor leendő költőknek


Lakókat költöztetnek ki bombák miatt Budapesten


Emelkedésbe fordult a Dow Jones


Radarelhárítóval védekeznek az éjjeli lepkék a denevérek ellen










Napjainkban egyre gyakoribbak
a különféle allergiás betegségek.
Allergiás Ön?

Igen
Nem
Nem tudom, de valami gyanús