ok.hu





Építészettől tárgykultúráig minden, ami szemnek ingere!



A rovat hírei


"Tarány Tomit megviselte, hogy kiejtett minket" - a Rocktenors az X-Faktorról

Két magyar hely vezeti a világ száz legjobb bárjának listáját

"Álmodtam is a Sírhant művek szereplőivel" - Marina Salas, A bárka szereplője

Ha nem a panel nyer: kísérleti lakótelep Óbudán

"Egyszer sem jutott eszembe a 25 millió" - Ádám, az Éden Hotel stratégája
Gyorskeresés









Lehetsz a Lost egyik túlélője
2006. május 15., hétfő, 7:50|Utolsó módosítás: 2006. május 15., hétfő, 10:19

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb

Egy sikeres tévésorozat esetében szinte magától értetődik, hogy előbb-utóbb megjelennek a hozzá kapcsolódó termékek, a kulcstartók, pólók vagy bögrék is. Az internet terjedésével egyre természetesebbek a modernebb és elvontabb reklámhordozók is, így bármikor letölthetünk egy háttérképet kedvenceinkről, de akár azt is kipróbálhatjuk, hogy mi magunk hogyan állnánk meg helyünket a sorozatban. Számítógépes játék már majdnem minden sikeresebb sorozatból készült, így cikkünk csupán a teljesség igénye nélkül mutat be néhány ilyen példát.


Gonosz K betűk támadása 1/3. oldal >>

www.startrek.com
Egy régi Star Trek-játék
Ajánlat
A Star Trek honlapja
Mindent az X-aktákról
Lője le a springfieldieket!
Játsszon a túlélésért a Lostban!
Knight Rider - töltsd le!
Starsky és Hutch
Ajánlat
Ki olvas tévés híreket?
Tölts le rengeteg játékot!
Képgaléria
Lost - Eltűntek

Született feleségek


A számítógépes játék szinte kínálja magát, ha eleve olyan sorozatról van szó, amely kitalált, vagy mai technikával nehezen megközelíthető helyszínen (például egy távoli galaxisban) játszódik, hiszen a legizgalmasabb játékok is mindig valamilyen másik világba helyeznek minket. Nem csoda hát, ha a legnépszerűbb sci-fi sorozat, a Star Trek már akkor monitorra került, amikor a 3D grafikáról még álmodni sem mertek az informatikusok. A tévéműsor ötlete még a hatvanas években pattant ki egy bizonyos Gene Roddenberry fejéből. Készített is egy pilotot az NBC számára, de a csatorna először elutasította a műsort - az indokok között szerepelt az is, hogy az elsőtisztség túl magas rang egy nő számára. A sorozat talán egyik legkedveltebb figuráját, a hegyes fülű Spockot ugyanis eredetileg az ötletgazda Roddenberry felesége játszotta volna. Végül kompromisszumok hosszú sora után alakult ki a ma is körberajongott triumvirátus: Kirk kapitány, Spock elsőtiszt és Dr. McCoy, az Enterprise űrhajó orvosa.

A sorozatot kezdetben olyan lehetetlen időpontban játszotta az NBC, hogy a tévénézők többsége csak az ismétlések alkalmával tudta megnézni az űrbéli kalandokat - ekkor azonban a Star Trek már óriási népszerűségre tett szert. A második sorozat ennek ellenére váratott magára, mert az alkotók, az akkortájt bejött Csillagok háborúja sikerén felbuzdulva inkább már mozifilmet szerettek volna csinálni. 1979-ben el is készült a nagyfilmek közül az első, a Csillagösvény. Ezt még számos, egész estés változat követte, de jöttek szép számmal a sorozatok is, elsőként (1987-től) a The Next Generation. Az Enterprise, illetve legénysége főszereplésével készült, első számítógépes játék még a PC őskorából származik: a játékosnak csupán az űrhajót kellett irányítania egy konkrétan csillagokkal (tehát a * karakterrel) teli háttér előtt, miközben a Klingon hajókat jelképező K betűk megpróbálták őt lelőni. A szerény kezdet után a Star Trek-játékok mindenféle műfajba betörtek, egyikükben például a Klingon Akadémiát járhatják ki a tanulni vágyók, de a kínálatban olyan nagyszabású stratégiai játékkal is találkozunk, amelyben az univerzum öt nagyhatalmának egyikét irányíthatjuk.

www.startrek.com

Kép a Star Trek: Legacy című játékból


Viszonylag kezdetleges formában, még 1984-ben készült egy számítógépes játék az alternatív sci-fi irodalom egyik kulcskönyvéből, a Galaxis útikalauz stopposoknak című remekműből is. Douglas Adams regényéből a BBC készített egy minisorozatot még a nyolcvanas évek legelején, ez azonban nem keltett túl nagy feltűnést - a könyv kultuszát inkább csak a tavaly bemutatott film erősítette. Adams egyébként maga is vonzódott a számítógépes játékokhoz: egyik régi novellaötletét például nem papírra vetette, hanem interaktív program formájában valósította meg. A Titanic csillaghajó az azonos nevű luxustutaj 1912-ben történt elsüllyedését helyezte a jövőbe, természetesen parodisztikus formában. A mester kiadója jó ötletnek gondolta a CD-ROM-ok piacának ily módon történő fellendítését, üzletpolitikai szempontból viszont kívánatosnak tartotta volna, ha a történet a játékkal egy időben, könyv formájában is megjelenik. Adams nem tudta mindkettőt egyszerre elkészíteni, így a könyv megírását átpasszolta a Monty Pythonból ismert Terry Jonesnak, aki eredetileg csak a játékban szereplő egyik figurának kölcsönözte volna a hangját.


1/3 következő oldal >>

1. Gonosz K betűk támadása

2. Segítsük Mulder ügynök munkáját!

3. Lottószelvény a roncsok között



Küldje tovább ismerősének!

Írjon nekünk! Médiaajánlat Impresszum Adatvédelem!

Iratkozzon fel RSS-hírcsatornáinkra!

Az [origo] kiadója az Origo Zrt. © Minden jog fenntartva



Időjárás

Hőmérséklet:
min: 5 , 10 °C
max: 12 , 17 °C

Változékony, hűvös idő
tovább



Fórum

TV-csatorna/műhold TOP-lista..
Miért fontos a hírolvasók/bemondók személye?
Csillagkapu-Stargate
BEUGRÓ.
Fáj? Cserélő topik


TIPP


jegyfoglalás


popsztárok


képeslapküldés


LINKCENTRUM


szex


férfiaknak


nőknek


HETI TOPLISTA


Shakira


Angelina Jolie


Görög Zita


Most keresik a többiek!