A külföldi tévézésre is jellemző volt a műfajok együttélése, de főleg az Egyesült Államokban a hazainál is erősebben jelen vannak a realityk. A Magyarországon is ismert produkciók mellett számtalan más valóságshow arat sikert, közülük a Paris Hilton szállodalánc-örökössel még 2003-ban indított Simple Life folytatása az egyik legkedveltebb.
A realitykínálat mennyiségi növekedése mellett további jelentős fejlemény, hogy a pornóipar is beszállt a valóságshow-üzletbe, és a szexiparban régóta sikeres spanyolországi Private Media Group Private Stars című sorozata Amerikában is nagy haszonnal kecsegtet.
A Big Brother is folyamatosan terjed, 2004-ben több új helyi változata készült el, köztük a Bahreinben gyártott arab verzió, amely hatalmas botrányt kavart, és a tiltakozások hatására levették a képernyőről. A brit BB pedig egy élőben közvetített verekedéssel vonta magára a figyelmet. Franciaországban közben megkezdték az első melegcsatorna adását, amelyben vitaműsorok és dokumentumfilmek mellett pornót is sugároznak.

|
 |
Csúcsbüntetés ruhatépéséért

|
 |
Nagy visszhangot keltett a világ egyik legnézettebb, családok által is kedvelt tévéműsora, a Super Bowl-döntő, amelynek szünetében a kamerák előtt Justin Timberlake letépte fellépőtársa, Janet Jackson melltartóját. A jelenet miatt az amerikai médiahatóság csúcsösszegű, félmillió dolláros büntetést szabott ki.
2004 fontos eseménye még, hogy az Egyesült Államokban tíz év után véget ért a Jóbarátok, valamint a Szex és New York-ot is befejezték. A két sorozatról a szeptemberi Emmyn is megemlékeztek, ahol aratott a Maffiózók, a legjobb szereplőknek járó díjat pedig Meryl Streep és Al Pacino vehették át az Angyalok Amerikában című sorozatban nyújtott alakításukért, amelyet Magyarországon is műsorra tűzött az HBO csatorna.
[origo]
|