Legfrissebb Versenynaptár Magyar csapat Eredmények Fotógaléria Paralimpia 

Írjon nekünk Társalgó Fórum [origo] s.k. 



Kattintson a hirdetésre!


LINKAJÁNLAT
olympic.org
Az olimpiai mozgalom website-ja
Sydney 2000 Fans
Nem hivatalos útmutató olimpia-rajongóknak
Salt Lake City 2002
Két év múlva, télen...
Athén 2004
A következő nyári olimpia webhelye
olimpia.mtv.hu
A Magyar Televízió olimpiai honlapja
olimpia.index.hu
Az Index verziója a témára
olimpiamusor.hu
A Lyss Internet olimpiai site-ja


[origo] AJÁNLAT
PARTNEREINK
 

 LEGFRISSEBB

"Megpróbáltam nem elbízni magam"
[kajak-kenu] Kolonics György, a magyar kenusport első kétszeres olimpia bajnoka, aki az atlantai páros győzelem után egyéniben is aranyérmet szerzett, november elsejétől újra edzésbe áll és megpróbál újra a csúcsra jutni - esetleg Horváth Csabával párosban is.




Magyar díszvendégek az olimpiai bajnokok gáláján
Az Eurosport és a MOB közötti fax- és e-mail-váltások után kedden biztossá vált: tíz magyar olimpiai bajnok is díszvendége lesz jövő pénteken Monte-Carlóban, a Sporting Club híres gálájának.




A magyar bajnokságon ismételhet a gyűrűkirály
[torna] Csütörtökön és vasárnap a mesterfokú tornászbajnokságon láthatja újra a magyar közönség a sydneyi olimpián gyűrűn szenzációs teljesítménnyel aranyérmes Csollány Szilvesztert. A szakemberek szerint nem kétséges: a Dunaferr SE klasszisa ismét bajnok lesz legerősebb szerén a hétvégén.




Egy német arany a dopping újabb áldozata
[birkózás] A Nemzetközi Olimpiai Bizottság hétfőn nyilvánosságra hozta, hogy a szabadfogású birkózók közül a német olimpiai bajnok Alexander Leipold és a mongol Oyunbileg Purevbaatar doppingtesztje lett pozitív a sydneyi nyári játékok utolsó napjaiban. Ha Leipoldtól elveszik az első helyet, akkor ő lesz a harmadik sportoló - a román tornásznő Andreea Raducan és a bolgár súlyemelőnő, Izabela Dragneva után -, aki doppingvétség miatt kénytelen megválni bajnoki címétől.




Karelin elbúcsúzott
[birkózás] Bejelentette visszavonulását Alekszandr Karelin, a kötöttfogású birkózás 130 kg-os súlycsoportjának háromszoros olimpiai bajnoka. A 33 éves orosz óriás mindössze egyetlen vereséget szenvedett világversenyeken pályafutása során: a sydneyi játékok döntőjében az amerikai Rulon Gardner tudta őt legyőzni.




Kitüntették az olimpia hőseit
A sydneyi olimpián szerzett nyolc arany-, hat ezüst- és három bronzérmet, valamint a pontszerző helyeket honorálta Mádl Ferenc köztársasági elnök kitüntetésekkel azon az ünnepségen, amelyet szombaton délelőtt tartottak a Parlamentben.




Kiss: kapitányság igen, edzőség nem
[úszás] 1. Folytatja az eddigi munkát. 2. Nyugdíjba vonul és csak pecázik. 3. Most már elfogadja a görögök ajánlatát, amely egyes hírek szerint havi tízezer dolláros fizetést garantálna. E három verzió élt Kiss László úszó szövetségi kapitány terveit illetően. A mestert a MÚSZ elnöksége szerdai ülése után kérdeztük, választott-e már a három út között, és ő minden találgatást megszüntető, konkrét feleletet adott.




Kőbán nem kért bocsánatot
[kajak-kenu] Tíz nap hallgatás után Kőbán Rita a nyilvánosság elé lépett. Szerdán a Nap-tévé reggeli adásában, a Nemzeti Sportban és az A Színes Sportban - hogy miért éppen ezen orgánumokban, annak biztosan megvan a maga oka - beszélt ominózus nyilatkozatáról és annak hátteréről, amit a női kajaknégyes olimpiai második helyezése után adott.




Irreális volt a célkitűzés
[atlétika] Személyi konzekvenciák levonására nem került sor a Magyar Atlétikai Szövetség elnökségi ülésén. A testület kialakította állásfoglalását, mely szerint az olimpiai csapat szereplése elmaradt a célkitűzéstől, amely 1-2 érem és 13-17 pont megszerzése volt. A 38 magyar atléta közül senki nem ért el pontot érő helyezést Sydneyben.




Kovács Tamás struktúraváltoztatást javasol
[vívás] Kovács Tamás, a Magyar Vívószövetség technikai igazgatója szerint célszerű lenne, ha a jövőben a hat fegyvernem szakmai irányításával egy-egy felelős edzőt bíznának meg, s a koordinálás maradna az ő kezében.




Angliában az Angolna
Eric Moussambani népszerűsége töretlen: a sydneyi olimpia úszóversenyeinek egyik hőse kedden részt vesz a Royal Albert Hallban sorra kerülő televíziós díjátadáson. A londoni eseményt a National Television rendezi.




Vidékre vitték Pinsent aranyát
A londoni Heathrow repülőtéren ellopták Matthew Pinsent brit evezős Sydneyben szerzett aranyérmét, ám a "nemesfém" egyhamar megkerült.




Samaranch az Európai Parlamentben
Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke az Európai Parlamentben elégedettségét fejezte ki a sydneyi doppingellenőrzésekkel kapcsolatban.




A Honvéd nyerte az olimpiát
A Budapesti Honvéd lett az első a sydneyi ötkarikás játékokon pontot szerző (1-6. hely) magyar egyesületek rangsorában, megelőzve a Csepel Alapítványt és az MTK-t. A nagy múltú Ferencváros nincs az első 10 között.




Az éremjósok tudták előre
Aranyérmet érdemel az a számítási modell - legalábbis két feltalálója szerint - amellyel megjósolható, melyik ország hány érmet nyer egy olimpián. A módszerrel 96%-os hatékonysággal meg lehet "jósolni", melyik ország hány éremmel gazdagodik.




Már itthon ünnepeljük bajnokainkat
Családtagok, hozzátartozók, sportbarátok százai köszöntötték hatalmas ünnepléssel kedden délelőtt a Népstadionban a sydneyi olimpián szereplő magyar küldöttség aranygéppel hazaérkezett tagjait. Számos sportoló és sportvezető gyorsértékelésre is vállalkozott.




Gyorsmérleg: 39%-os teljesítmény
A szakmai elemzések csak ezután kezdődnek, a sikereket és a kudarcokat - főleg az utóbbiakat - leghamarabb néhány hét múlva lehet megalapozottan értékelni, de annyi egy gyorsmérlegben is leszögezhető: a magyar olimpiai csapat kiegyensúlyozott volt, s nagyjából ugyanannyi volt az örömteli, mint a csalódást okozó teljesítmény. Ennek magyarázata: eleve voltak a csapatban olyanok, akiket a középmezőnybe (vagy még oda sem, például a szinkronúszók) vártak, s sokan megfeleltek ennek az előzetes besorolásnak.




Atlanta-Sydney: több arany, kevesebb érem és pont
Atlantában 221 magyar indult 24 sportágban (21 egyéni, 3 csapat), 21 érmet (7 arany, 4 ezüst, 10 bronz) nyert és 150 pontot gyűjtött. Sydneyben "csak" 191 tagú volt a magyar ötkarikás válogatott, 25 sportágban (23 egyéni, 2 csapat) szerepelt, szerzett 17 érmet (8-6-3) és 135 pontot.




Érmek, pontok 1896-2000
Magyarország az 1896-os athéni nyitánytól kezdve immár 149 első helyet gyűjtött az ötkarikás játékokon. A legjobban az 1952-es olimpián, Helsinkiben szerepeltek a magyarok, 16 aranyéremmel tértek haza. Szöulban (1988) és Barcelonában (1992) 11-11, Berlinben (1936) és Londonban (1948) 10-10 győzelem után szólt a Himnusz. Sydneyben 135 olimpiai pont a magyar mérleg, az 1936-os berlini játékok óta ennél mindig többet gyűjtöttek a piros-fehér-zöld színek képviselői.




A Bahamákon terem a legtöbb arany
Nem az Egyesült Államok, Ausztrália vagy Oroszország büszkélkedhet a legjobb eredményekkel Sydneyben. A The Sunday Times című brit napilap az olimpiai éremtáblázat eredményét összevetette a résztvevő országok lakosságának lélekszámával, és bizony Bahama, Szlovénia valamint más kis országok - köztük Magyarország - került az élre az egy főre jutó olimpiai aranyérmeket továbbá az összes érmet tekintve.




Véget ért az olimpia
Miután a férfi maratonon győztes etióp Aberának átadták Sydney utolsó aranyérmét, a millenniumi olimpia véget ért. Szemkápráztató show-val, olyan ausztrál világsztárok fellépésével zárult, mint Kylie Minogue, Elle MacPherson, Paul Hogan (azaz Krokodil Dundee) vagy a Midnight Oil. Juan Antonio Samaranch, a mozgalom első embere a valaha volt legjobb olimpiának nevezte a sydneyi játékokat, majd közölte: Athénban már nem elnökként lesz ott, mert jövőre leköszön tisztségéről. Ott voltak a magyarok is, a zászlónkat Csollány Szilveszter olimpiai bajnok tornász vitte. Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke vegyes érzelmekkel értékelt: kevesebb aranyra, de több éremre számított.




A Dream Team, persze, nyert
[kosárlabda] Az aranyérem legfőbb várományosa, az Egyesült Államok természetesen megnyerte a kosárlabdatornát, miután a döntőben legyőzte Franciaországot. Szépséghiba, hogy most is csak tíz ponttal tudtak jobbak lenni, és egész olimpián - önmagukhoz képest - rosszul játszottak, a közönséget egyáltalán nem tudták szórakoztatni, pedig ez volt a minimum elvárás.




Csalódást okoztak a női öttusázók
[öttusa] Vörös Zsuzsanna 4866 ponttal a 15. helyen végzett az öttusa olimpián. A győzelmet a brit Stephanie Cook szerezte meg. Simóka Nóra a lovaglás során agyrázkódást szenvedett, így 3042 ponttal az utolsó, 24. lett.




Ezüstig jutott a Mocsai-csapat
[kézilabda] A magyar nőikézilabda-válogatott ezüstérmes lett a sydneyi olimpián, miután a döntőben a hajrát elbukva kikapott a címvédő Dániától. Mocsai Lajos csapata hatgólos vezetésről az utolsó negyedórát 14-4-ra vesztette el, így az aranyról is lemaradt.




Olimpiai bajnokok a pólósok
[vízilabda] A döntőben ismét nagy olimpiai vízilabdaválogatottak találkoztak: a hatszoros bajnok Magyarország ellenfele a Szovjetunió révén két elsőséggel dicsekedhető orosz válogatott volt. Kemény Dénes legényei leiskolázták az ősi ellenfelet, 13-6-ra nyertek: olimpiai bajnok 24 év után Magyarország!




Hat döntőben három arany
[kajak-kenu] Hat döntőben volt érdekelt a magyar kajak-kenu csapat az olimpia utolsó napján. A program a rossz időjárás miatt hat órát csúszott, ez azonban nem sokkolta a mieinket: olimpiai bajnok lett Kolonics György, kettesben a Kammerer, Storcz és a Novák, Pulai kettős. A nőknél a Szabó, Kovács páros ezüstérmes lett.




 

 [origo] főoldal   Hírek   Időjárás   Internet + Komputer   Szórakozás + Program   Sport
 Üzleti Negyed   Játék   Család + Egészség   Kultúra + Művészet   Tudomány + Technika
 Autó   Utazás   mp3   Oktatás + Karrier   Online vásárlás   Netpincér   SzoftverBázis
 Könyváruház   Fórum   Társalgó   Apró   Telefonszám-tudakozó

 Keresés   [origo] s.k.   [origo]-térkép   Freemail   Súgó   Axelero   Médiaajánlat