Tömpe, a szomorú kisrobot
Dino Buzzati: Medvevilág Sziciliában
P. O. Enquist: A Három Barlang Hegye
Brian Gage: A legszomorúbb kisrobot
Böszörményi Gy.: Gergő és a táltosviadal
Kérdésünk a következő: Ki volt az a híres meseregény-szerző, aki 1907-ben irodalmi Nobel-díjat is kapott (csak teljes nevet fogadunk el)?
A helyes megfejtéseket december 14-ig a nyeremeny@origo.hu címre várjuk, "Gyermekkönyv" megjelöléssel.
Értesüljön itt az [origo] minden játékáról, melyben nyerni lehet!
Tartalom:
Mindig imádjuk, ha valaki meseregényt jelentet meg a piacon. A műfaj ugyanis egyáltalán nem gyermeki vagy gyermeteg, sőt, az írói szabadság netovábbja, a bosszantóan lapos helyett a valóban elgondolkodtató metaforák terepe - ha ilyen formában találkozunk vele, néha még a tanulságot is meg tudjuk bocsátani a történet végén. A sci-fi mese ráadásul már eleve adja magát mint ötlet, nem is értjük, eddig még miért nem olvashattunk ilyet magyarul.
Az első sci-fi mese, A legszomorúbb kisrobot gazdagon illusztrált, aranyos című könyv. Mint ilyen, nagyszerű karácsonyi ajándék, nyilván ez indokolja a megjelenés idejét is. A kisrobot, vagyis Tömpe története Kupolavárosban és akörül játszódó - ne kerteljünk - erősen orwelli meseátirat. Nagy Testvér helyett MédiAtya figyel az uniformizált robotokra, akik ugyan egyenlőek, de vannak közöttük egyenlőbbek. A szigorú kasztrendszer alján a Robotolók állnak, rájuk a Robusztusok vigyáznak, a RoboTestvérek pedig pazarló életet élnek. Közben kötelező a boldogság, s mindez így megy, ki tudja mióta óta, mígnem Tömpe kíváncsisága sok kalamajka és varázslatos megmenekülés után...
Miért ajánljuk?
Mert mese. Mert az illusztrációk elképesztően energikusak, és a kötet megjelenése tényleg nem hagy kívánnivalót maga után. Mert az tényleg jó, ha a gyerek olvas.
Megjelent:
Az Agave Kiadó gondozásában
Ára:
2480 Ft
Meseregényből még:
Michael Ende: A végtelen történet
Salman Rushdie: Grímusz
J. R. R. Tolkien: A babó
Roald Dahl: A Habó
Békés Pál: A félőlény