ok.hu




Katalógus


magyar színészek


filmek


magyar együttesek


sportolók


külföldi színészek


politikusok


magyar énekesek


külföldi együttesek


Linkek


Inside zenekar


Kiss Gergő


Lakatos Márk


Tankcsapda zenekar


Emil.RuleZ!


Bëlga


Fresh


KFT zenekar


Palik Dakar Team


Sziámi zenekar


Animal Cannibals


Zsédenyi Adrienn


Szabics Imre


Ákos


Bódi Sylvi


Amorf Ördögök


Himalája-expedíció


NEO együttes


Stahl Judit


Eszenyi Enikő


Szentpéteri Csilla


Gyorskeresés





[origo] klikkbank
pénzügyi chatsorozat


Kerezsi Tibor


Vámosi-Nagy Szabolcs


Borza Gábor


Kupa Mihály


Felcsuti Péter


Zoób Kati: Őrzöm az ország kézműves kultúráját
2005. június 2., csütörtök, 10:04|Utolsó módosítás: 2005. június 2., csütörtök, 11:03

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb


Mi értelme van ócskavasból varrt alsógatyának? << 2/4. oldal >>

Fotó: Fábián Évi
Ajánlat
Zoób Kati honlapja

Mi a személyes tapasztalata, a divattervezőknek hány százaléka vonzódhat a saját neméhez? (Goldfinger)
Erre nehéz volna válaszolni, de kétségtelen, hogy férfi divattervezők között gyakori. De ez nem csak a divattervezőkre igaz, hanem a művészetekre általában. A művészek között sok az érzékeny ember, sok a feminin férfi és a maszkulin nő.

Néha odakapcsolok a Fashion Tv csatornára, és fakírként nézem. Nagyon dühítő, hogy már-már betegesen próbálnak mindenféle korcsságokkal túllőni egymáson a divattervezők. Nem érzi úgy, hogy ez már irritáló? Az Ön ruhái ízlésesek, és hordhatóak, gratulálok hozzá. (mammma)
Köszönöm, de azt kell, hogy mondjam, hogy a divat egy újfajta kommunikációs eszköz, és sokan önkifejezésként használják a divatot. Valamint a divat egy kényes művészeti ág, mert határán van a képző- és az iparművészetnek. Aki képzőművészeti önkifejezésként használja, nem arra törekszik, hogy a ruhák hordhatóak legyenek. Aki iparművészként használja, annak ezt be kell illeszteni egy üzemszerű és jól működő gazdasági rendszerbe. És ez egy örök ellentét.

És mi lesz azokkal a képzőművészeti förmedvényekkel a bemutatók után? Mert egy szobrot, egy festményt, egy szőttest tárlatokon, múzeumokban méltó körülmények közt meg lehet csodálni 50 esztendő múlva, vagy akár egy köztéren bárki számára élvezhető mű. De az ócskavasból "varrt" alsógatya sorsa mi lészen? (mammma)
A művész itt egy nagyon fura médium. Nagyon gyakran előfordult velünk az előző 100 évben, hogy értéktelennek tűnő dolgokról néhány évtized múlva kiderült, hogy értékké vált. Mindannyiunknak ezzel a türelemmel kell közelíteni az alkotó energiák felé, és azt sem szabad elfejteni, hogy az értékválasztásban mindig a közönségé a döntő szó. És bár egy vas alsónadrág tűnhet fölösleges, hordhatatlan tárgynak, de nem tudhatjuk, hogy 15-20 év múlva nem válik-e a mai kreativitás jelképévé. Rajtunk múlik...

Milyen a menő stílus most? (Duskmon)
Számomra az új világvárosi eklektika.

Kinek jó ruhákat tervezni? (cool)
Olyanoknak, akik jól ismerik önmagukat, mert aki tisztában van önmagával és a saját igényeivel, jól meg tudja fogalmazni, mit vár el a ruháktól. És azt is el tudja mondani, hogy milyen élethelyzetekben és személyiségi szempontok szerint legyenek kényelmesek vagy személyre tervezettek a ruhák.

Mit gondol, a magyarok hány százaléka képes megfizetni a ruháit? (mayochick)
Sajnos az egyik legnagyobb bánatom, hogy mindenféle tévhitek keringenek a ruháim árai körül. Én kifejezetten nem az a tervező vagyok, aki valakinek a pénztárcájához igazítom a terveket, hanem az ár és minőség arány számomra a legfontosabb. Pillanatnyilag az üzletünkben a kifutó termékeket 9500 forintért lehet kapni, de természetesen nagyon fontos, hogy 3 árkategóriában dolgozunk: a legalsó a megközelítően 50 000 forintos öltözék, ami konfekciótermék. Van egy középkategória, egy úgynevezett finomkonfekció, ahol sok kézműves elemmel, ámde konfekciótechnológiával gyártunk, ez 80-120 000 forint között van. És az egyedi kézműves ruhák mindig a megrendelő vágyaitól függnek, senkire semmilyen árkategóriát nem erőltetünk rá - mi kínálatot biztosítunk, amiből bárki választhat igényei és lehetőségei szerint. Az egyedi kézműves ruha, a világon mindenütt a minőségi kategóriában nagyjából 3-5-ször többe kerül, mint nálunk.


<< előző oldal 2/4 következő oldal >>

1. "Sokan azt gondolják, hogy számukra elérhetetlen, amit csinálunk"

2. Mi értelme van ócskavasból varrt alsógatyának?

3. Hogyan jellemezné a magyar fiatalok öltözködési stílusát?

4. "Az érzelmes, érzékeny, érzéki kaméleonok a legjobb modellek"



Küldje tovább ismerősének!


Írjon nekünk! Médiaajánlat Impresszum Adatvédelem!

Iratkozzon fel RSS-hírcsatornáinkra!

Az [origo] kiadója az Origo Zrt. © Minden jog fenntartva










2008




2007




2006




2005




2004




2003




2002




2001




2000





Zagar
együttes
November 6-án (csütörtök) 14.00 órakor