
|
 |
"Nagyon szeretem a humoros embereket"

|
 |
- Igaz az, hogy a Három kívánság a gyerekeknek előre megmondta, hogy mit kell kérniük? (GERGO_22) - Mint minden ilyen jellegű műsor, a Három kívánság sem csak arról szólt, hogy egy-egy gyereknek teljesüljön a kívánsága, hanem, hogy több százezer nézőnek szórakoztató műsor készüljön. A műsorban lévő kívánságok nyolcvan százaléka valós levelek alapján került képernyőre, a megmaradt húsz százalék is valós volt, csak még egy kicsit ki kellett bővíteni, hogy szórakoztató legyen a néző számára. Mondok rá egy példát: egy gyerek azt kérte, hogy szeretne Juszt Lászlóval találkozni, méghozzá egy tűzoltóautóban. Én, mint szerkesztő, úgy bővítettem ezt a kívánságot, hogy a srác mint tűzoltó szeretné a szabadság-hídi turulmadárról lehozni Juszt Lászlót. Óriási akcióba kezdtünk, a riportert felvittük a turulmadárhoz, s a levélíró egy nyolc autóból álló egységgel megérkezett a Szabadság-hídra, a forgalmat lezárták, a vízen vízirendőrök cirkáltak, megjelent a helikopteres rendőri őrjárat is, és a kívánság egy ilyen fantasztikus hangulatban teljesült.
- Tehát Ön mondta meg, mit kell kérni, vagy sem? (QueerCove) - Nem, mindig a gyerek mondta meg, csak én tettem színesebbé a tévénézők számára.
- Ön milyennek képzel egy korszerű, divatos és igazán értékes gyerekműsort? (tecza) - Először is pergő, magazinszerű legyen, egy-egy téma ne legyen hosszabb 4-5 percnél, hiszen manapság ez azt jelenti, hogy a nézők rögtön megnyomják a távirányító gombját. Fel kell használni a technika összes vívmányát, az sms-től az internetig, mert például sms-en is lehet verset olvasni. Az alkotóknak élő kapcsolata legyen nézőkkel, sajnos a játékok kivételével minden show-műsor jellegű gyerekműsort (tehát a legnézettebbeket) felvételről adják. Ezenkívül meg kell keresni azokat a fiatal műsorvezetőket, akik sikeresen vezethetik a műsort. Hangsúlyozom, nem gyerekeket, hiszen a világ összes nagy sikerű gyermekműsorát felnőttek vezetik, mivel őket példaképként kezelik gyerekek.
- Gondolom, mint mindenkinek, Önnek is voltak, vannak példaképei. Ki(k) az(ok)? (retsam_13) - Nagyon szeretem a humoros embereket, hiszen 1965-ben mint parodista nyertem Ki mit tud?-ot. Azok a humoristák, akik egyéniségek, és önfeledten meg tudják nevettetni, illetve szórakoztatni tudják a közönséget, Latabár Kálmántól Hofi Gézáig mind példaképeim. A lemezlovasok közül azokat az angol műsorvezetőket kedvelem, akik elkezdtek gyerekműsort vezetni miután kiöregedtek, mint DJ-k - például a BBC-nél Jimmy Seville. Nagyon érdekesnek találom, hogy teljesen véletlenül Európa legsikeresebb gyerekműsorainak mind DJ-k (volt vagy jelen) a vezetői. Őszintén megmondom, én akkoriban, amikor elkezdtem, csak véletlenül éreztem rá erre.
- Miért gondolja, hogy a 21. században is olyan tévés személyiségekre van szükség, mint a 20. században? Nem lehet, hogy a régi sztárok ideje lejárt? (ildee) - Azoknak, akik nem tudnak megújulni, természetesen lejárt - teljesen egyetértek. Én - már ha folytathatnám a műsort - biztos, hogy olyan fiatalokkal készíteném, akik a kor követelményeinek megfelelnek, és én csak az instrukciókat adnám. De ne feledd: múlt nélkül nincs jövő - nem én mondtam, de nagyon jó.
- A lemezlovas című dalt mely korosztálynak szánta tulajdonképpen? (QueerCove) - Ez a dal egy véletlennek köszönhető, mivel a Három kívánság című dal olyan népszerű lett, hogy rögtön megjelentették kislemezen (akkor még bakelit volt), és nem tudták, hogy a lemez másik oldalára milyen számot tegyenek. Akkor a dal zeneszerzője, Heilig Gábor azt kérte, hogy próbáljak meg én énekelni mint lemezlovas. Jó ötletnek bizonyult, de teljes meglepetésemre igazi sikerét (ez lehet negatív és pozitív) az utóbbi években érte el.
|