- Miért pont júniusban indultok? Nem a május a legjobb időjárási szempontból? (tigger33) - A május az Everestre vonatkozik, hogy jó, mert ott érvényesül a monszun, itt viszont a nyarat lehet jobban kihasználni a mászásra.
 |
Ugyan Anita és Mécs László |
- Nagyon nagy célra vállalkoztatok. Mi az, ami a hegyekben legyűri a félelmeteket és az izgalmatokat? (twtf) - A mászás öröme, a táj szépsége, az az érzés, hogy az ember mennyire törékeny, és mégis - túllépve saját korlátain - mennyire erős. A csúcs felé törekvés talán egy ősi vágy kifejeződése, mely a középkori katedrálisokban is megnyilvánult... Számtalan egyéb motiváció létezik, mint pl. a havon, sziklán, jégen történő mozgás öröme, az az érzés, hogy az ember megterheli a szervezetét, s minél jobban kitolja a határait.
- Ez csak kaland számotokra, vagy anyagi szempontok is dominálnak? (eSScobar) - Nem ismerünk olyat, aki anyagi megfontolások miatt lett hegymászó, mert senki sem akarja ilyen mértékben költeni a pénzt, amennyit itt keresni nem lehet. Magyarországon nagyon nehéz bármilyen sportból, különösen a hegymászásból valamilyen szinten is megélni
- Ez hogy pattan ki egy ember fejéből? 'Menjünk expedícióra!'? Vagy hogyan? (EasyRider69) - Először hegymászónak kell lenni (fel kell mászni a falra), olvasgatni kell a szakirodalmat és - jön az ihlet magától. És persze szeretni kell a hegyeket, az ember szinte beleszeret egy-egy hegybe, ezért társaink féltékenyek is szoktak lenni hobbinkra :)
- Hogyan búcsúztok el a családotoktól? (Peppino) - Mindig úgy megyünk el, hogy vissza is térünk hozzájuk, de a család mindig jobban aggódik, mint mi.
- Azon kívül hogy a szervezeteteket meggyötritek, és elmondhatjátok mindenkinek, fenn voltatok a világ tetején, van valami értelme? (delta)
- Minden sport okoz fizikai gyötrelmet, mégis a legtöbb ember élvezi, ilyen a hegymászás is, élvezni kell. Talán a városi emberekre jellemző fásultság, depresszió sokszor arra vezethető vissza, hogy nem használják úgymond rendeltetésszerűen szervezetüket. Itt arra gondolok, hogy annak idején sokkal nagyobb igénybevételre "tervezték" mind fizikumunkat, mind pszichénket.
- Mindent megtesztek, hogy a baleseteket elkerüljétek? Ha igen, akkor mi az a minden? (cool) - Aki hegymászásra adja a fejét, mindenképpen vállal bizonyosfajta kockázatot, ezt aztán a cél kitűzésével, a hegyen való viselkedésével, kockázatvállalásával nagyban befolyásolja. Nem akarjuk mindenáron megmászni ezeket a csúcsokat, az a legfontosabb, hogy épségben vissza is térjünk a hegyekből, az egyfajta művészet hogy megtaláljuk a keskeny határt, a még viszonylag biztonságosan véghezvihető mászások és a balesetek közt.
- Nem féltek, hogy esetleg lezuhantok? (foRAVEr) - Nem. Jobban félünk az időjárástól, a lavinától, hegyibetegségtől, kőhullástól...
|