Csak hab volt a tortán, hogy a megszokott két törzs helyett ezúttal négyre osztották a részvevőket, ráadásul ez a felosztás sem volt véletlenszerű, hanem az öregeket és fiatalokat, valamint a nőket és a férfiakat is kettészedték. A versenyzőknek a bemutatkozás után rögtön egy jutalomjátékkal kellett szembenézniük, ahol is a vesztes csapatnak amellett, hogy egyedüliként nem kapott tűzszerszámot, még egyik tagját hátra is kellett hagynia a Száműzöttek szigetén - aki persze azonnal belevetette magát a védettség-totem keresésébe.
Várhatóan persze idővel egyesülnek a törzsek (így a produkciónak sem kell külön költségekbe vernie magát és négy részre bontania a stábot a szokásos kettő helyett) és elindul az egyéni verseny, de arra mérget lehet venni, hogy a szigeten eltöltendő 39 nap alatt még bőven fogja még meglepetés érni a részvevőket. Természetesen a Survivor idén is 14-15 héten keresztül kerül heti rendszerességgel a nézők elé.
A valóságshow-t, mely természetesen nagyban elüt az itthoni verziótól, jelenleg csak az AXN-en lehet nézni magyarul. Itt hat évad ment le eddig, és a csatorna folyamatosan ismétli a régebbi szériákat. Ezeket megtekintve a hazai nézőknek is egyértelművé válhat, hogy mely tényezők azok, amelyek sikeressé teszik az amerikai műsort, és mik okozhatták a magyar verzió viszonylagos kudarcát. A külföldi feszes tempót, a szigorúan 42 percesre vágott részeket nagyon kevés töltelékkel dúsítják fel, és az itthon a bulváros elemekre, a kispárnák színére, illetve az otthon hagyott kedvesek illatára vonatkozó beszélgetésekkel teli 60 perces adás helyett a tényleges történésekre, a sorversenyekre, illetve a kőkemény taktikai küzdelemre (ármánykodásra, hátba döfésre, taktikázásra) helyezik a fő hangsúlyt. Nem véletlen a Survivor jelmondata: "Outwit, Outplay, Outlast", azaz "Járj túl mindenki eszén, győzz le mindenkit és légy te az utolsó túlélő!"
Szekeres Viktor
[origo]
|