Szórakozás
Mozi
Filmklub
Zene
AXEtázis
Tévé
Könyv
Vendégszoba
DVD/VHS
Moziműsor
Tv-műsor
monotone
Galéria
Film kvízek
Horoszkóp
Képeslapküldés
Operátor logók



Építészettől tárgykultúráig minden, ami szemnek ingere!


A rovat hírei


"Tarány Tomit megviselte, hogy kiejtett minket" - a Rocktenors az X-Faktorról

Két magyar hely vezeti a világ száz legjobb bárjának listáját

"Álmodtam is a Sírhant művek szereplőivel" - Marina Salas, A bárka szereplője

Ha nem a panel nyer: kísérleti lakótelep Óbudán

"Egyszer sem jutott eszembe a 25 millió" - Ádám, az Éden Hotel stratégája
Gyorskeresés









Brit szívtiprók Hollywoodban
2002. augusztus 6., kedd, 16:54|Utolsó módosítás: 2002. augusztus 6., kedd, 18:07

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb


Joseph Fiennes és Ben Chaplin << 2/2. oldal

Joseph Fiennes

Joseph Fiennes volt az, akinek talán a legnagyobb lehetőség jutott Holywoodban, mégis a legkevesebbre ment vele. 1998-ban nem volt ünnepeltebb film a Szerelmes Shakespeare című brit-amerikai koprodukciónál, ami számtalan Oscar-díjat nyert, egyet épp Fiennes partnernőjének, a női főszereplő Gwyneth Paltrow-nak. Őt felkapták, Fiennes azonban hoppon maradt. Az egyetlen, amit ennek a filmnek köszönhet, hogy 1999-ben a People magazin beválasztotta a világ 50 legszexisebb embere közé. Az elkövetkező pár évben azonban szinte csak brit produkciókban szerepelt - kapott is értük díjakat a hazájában, de Hollywood még váratott magára.

2001-ben aztán Jude Law-val és Ed Harrisszel leforgatta az Ellenség a kapuknál című háborús filmet, amit azonban a kritikusok és a közönség egyaránt bukásra ítéltek. Idén honfitársnőjével, Heather Grahammel készített közös filmet az MGM-nél, "Killing Me Softly" címmel, és már folynak az előkészületei következő filmjének, a "The Great Raid" című háborús opusznak, amelyben Julia Roberts exbarátja, Benjamin Bratt lesz a partnere.

Ha ezek az alkotások nem tartoznak is a filmgyártás élvonalába, a Szindbád történetéből készülő monstre-animációs film bizonyosan a Dreamworks legújabb nagy dobásának számít. A várható technikai újdonságok mellett a szinkronizáló sztárok listája is ezt jelzi előre: Joseph Fiennes mellett Brad Pitt, Michelle Pfeiffer és Catherine Zeta-Jones adja a főszereplők hangját.

Ben Chaplin

Forrás: Miramax Ben Chaplin neve lehet a legkevésbé ismerős a hollywoodi filmek kedvelőinek, most azonban úgy tűnik, hamarosan ő is a nagy sztárok közé tartozhat. Ahogy a többiek, ő is a kilencvenes évek második felében jutott először lehetőséghez. 1996-ban felkérték arra, hogy Uma Thurman mellett szerepeljen a Vonzások és állatságok című vígjátékban. Bár a film sikeres volt, és Ben bekerült a hollywoodi köztudatba, még sokáig kellett várnia arra, hogy hasonlóan nagy szerepben mutatkozhasson meg. 1997-ben egy európai koprodukcióban játszott Jennifer Jason Leigh és Maggie Smith partnereként Agnieszka Holland filmjében, a "Washington Square"-ben. A Henry James regényéből készült kosztümös filmben Chaplin egy jóképű hozományvadászt alakított. 1998-ban egy nagyszabású háborús film, az Őrület határán egyik szereplőjeként tűnt fel, de a főszerepekre nagy sztárokat szerződtettek: Sean Pennt, George Clooneyt, Nick Noltet, John Cusacket és Woody Harrelsont.

2000-ben egy Magyarországon nem vetített filmben, az Elveszett lelkekben játszott Winona Ryder partnereként, de a film igazi különlegessége a rendező személye volt. Janusz Kaminski nevét a világ leginkább Spielberg operatőreként ismeri, ő fényképezte - többek között - a Schindler listája, a Jurassic Park, a Ryan közlegény megmentése és a Mesterséges intelligencia című filmeket. 

Ben Chaplin karrierje a tavalyi évben érkezett el újabb fordulóponthoz. Ekkor kapta meg a "Birthday Girl" című film főszerepét, amelyben Nicole Kidman partnere lehetett. Egy évvel később pedig Sandra Bullockkal forgatta a Kísérleti gyilkosság című krimit (ami épp most látható a magyar mozikban). Következő szereplése egy hongkongi alkotásban lesz.

Amerika és Európa filmgyártása 100 éve jár különböző utakon. Míg Európában a filmet a hetedik művészeti ágként tartják számon, Amerikában - elsősorban a nagy stúdiók révén - iparként művelik. Mindazonáltal Amerika mindig is vevő volt az európai kreativitásra és művészi érzékenységre, amelyet számtalanszor integráltak sikerrel a hollywoodi filmezésbe. Ezt bizonyítják az újraforgatott filmek, valamint sok európai - köztük brit - alkotó karrierje a tengerentúlon. Ewan McGregor, Jude Law, Joseph Fiennes és Ben Chaplin a sikert talán részben köszönheti azoknak a honfitársainak is, akik pár évvel előttük már meghódították Hollywoodot, mindenekelőtt Jeremy Irons, Ralph Fiennes (Joseph bátyja) és Hugh Grant. Elsősorban azonban annak a klasszikus színjátszásnak, amelyen mindnyájan nevelkedtek, és annak, hogy mindannyian színházban tanulták a mesterséget. Erre az amerikai sztárok között kevés példát találni.

Korábban:
Jude Law lehet az új Superman
McGregor nemet mond Hitler szerepére
Nemcsak Shakespeare, az angolok is szerelmesek
Ben Chaplin: a szexjelenetek titka a friss lehelet

[origo]


<< előző oldal 2/2

1. Ewan McGregor és Jude Law

2. Joseph Fiennes és Ben Chaplin



Küldje tovább ismerősének!

Írjon nekünk! Médiaajánlat Impresszum

Az [origo] kiadója az Axelero Rt. © Minden jog fenntartva Adatvédelem



Fórum

zsofleshy és Gunner chattopicja
Látta már valaki a moziban?
Camera Obscura Filmklub
Háborús filmek
Fáj? Cserélő topik


Arnold Schwarzenegger

moziműsorok

Indiana Jones

Angelina Jolie

filmes magazinok

Laurence Fishburne

mozik

filmek

filmszemlék

dvd- és videovásárlás