Szórakozás
Mozi
Filmklub
Zene
AXEtázis
Tévé
Könyv
Vendégszoba
DVD/VHS
Moziműsor
Tv-műsor
monotone
Galéria
Film kvízek
Horoszkóp
Képeslapküldés
Operátor logók



Építészettől tárgykultúráig minden, ami szemnek ingere!


A rovat hírei


"Tarány Tomit megviselte, hogy kiejtett minket" - a Rocktenors az X-Faktorról

Két magyar hely vezeti a világ száz legjobb bárjának listáját

"Álmodtam is a Sírhant művek szereplőivel" - Marina Salas, A bárka szereplője

Ha nem a panel nyer: kísérleti lakótelep Óbudán

"Egyszer sem jutott eszembe a 25 millió" - Ádám, az Éden Hotel stratégája
Gyorskeresés









Az Oscar-jelölések vesztesei
2002. február 13., szerda, 15:15|Utolsó módosítás: 2002. február 13., szerda, 17:06

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb

Az idei Oscar-jelölések között jó néhány akadt, amely a korábbi évekhez képest újdonságot hozott. Hosszú idő után először jelöltek musicalt a legjobb film Oscar-díjára, és ennyi fekete színész sem volt évtizedek óta az aranyszobrocska esélyesei között. Természetesen meglepetéseket is hozott a jelölések kihirdetése. Hoppon maradt Gene Hackman és Baz Luhrmann, sőt Steven Spielberg sem lehet elégedett.


Will Smith az Ali című filmben.
A Moulin Rouge 23 éve az első musical, amelyet a legjobb film kategóriájában Oscar-díjra jelölnek. 1979-ben a Mindörökké zene című Bob Fosse-filmet jelölték a díjra, ám végül nem kapta meg az aranyszobrocskát. Musical utoljára 1968-ban nyert Oscart, akkor az Oliver! diadalmaskodott.

1972-ben fordult elő utoljára, hogy legalább három fekete színészt jelöltek Oscar-díjra a legjobb főszereplő kategóriában. Akkor Paul Winfield, Cicely Tyson és Diana Ross volt versenyben, míg idén Will Smith (Ali), Denzel Washington (Kiképzés) és Halle Berry (Monster's Ball) közül kerülhet ki a végső befutó.

Természetesen meglepetéseket is hozott a jelölések kihirdetése. A sokak által favorizált The Royal Tenenbaums című komédia nem hozott jelölést a filmben zseniális alakítást nyújtó Gene Hackmannek. A mozi végül csupán egyetlen komoly jelölést gyűjtött be a legjobb eredeti forgatókönyv kategóriájában.

A nézőket és a kritikusokat is megosztó Vanília égboltnak a fontos jelölések közül csak egy jutott. Paul McCartneynak van esélye elnyerni az aranyszobrocskát a filmben énekelt Vanilla Sky című dalért. Nem járt sokkal jobban Steven Spielberg A. I. című mozija sem, amelynek két jelöléssel kellett beérnie a legjobb zene és a legjobb vizuális effektusok kategóriájában - adta hírül a CNN.

Meglepetést okozott, hogy a legjobb rendező kategória jelöltjei között nem jutott hely Baz Luhrmannek, akinek Moulin Rouge című mozija versenyben van a legjobb film Oscarjáért. Szintén furcsa Billy Bob Thornton mellőzése, aki a Golden Globe-on két jelölést is kapott a The Man Who Wasn't There-ben és a Banditákban nyújtott alakításáért.

Csalódottak lehetnek a Harry Potter-rajongók is, hiszen kedvencüket mindössze három jelöléssel tisztelte meg az Akadémia. A tavalyi év legnagyobb kasszasikerét a legjobb művészeti rendezés, a legjobb jelmez és a legjobb filmzene kategóriában jelölték az Oscar-díjra.

Korábban:

Peter Jackson ébren várta az Oscar-jelöléseket

A legjobb betétdal címért is erős a verseny

13 Oscar-díjra jelölték A Gyűrűk Urát

Könyvajánlat:

Harry Potter és a bölcsek köve

Fórum:

Mire jó az Oscar-díj

[origo]



Küldje tovább ismerősének!

Írjon nekünk! Médiaajánlat Impresszum

Az [origo] kiadója az Axelero Rt. © Minden jog fenntartva Adatvédelem



Fórum

zsofleshy és Gunner chattopicja
Látta már valaki a moziban?
Camera Obscura Filmklub
Háborús filmek
Fáj? Cserélő topik


Arnold Schwarzenegger

moziműsorok

Indiana Jones

Angelina Jolie

filmes magazinok

Laurence Fishburne

mozik

filmek

filmszemlék

dvd- és videovásárlás