Kovács Ervin a negyedik idővel döntős a paralimpián

Kovács Ervin előfutamában a második, összesítésben a negyedik legjobb eredménnyel jutott be az 50 méteres pillangóúszás döntőjébe a pekingi paralimpián.

A másik magyar induló, az élete első paralimpiáján szereplő 17 éves Baka Dorottya 100 m háton futamában 5., összesítésben 9. lett, így hajszállal ugyan, de lemaradt a fináléról. A sportlövő Gurisatti Gyula a pisztolyosok 10 méteres versenyének selejtezőjében 551 körös eredménnyel 19. lett és nem jutott be a döntőbe.

Vereséggel kezdtek a magyarok bocsában. A párosok vetélkedésében a Béres Dezső, Gyurkota József kettős első csoportmeccsén 6-2-re kikapott a brazil Dirceu Pinto, Eliseu Santos duótól.

A tenisztornán kedden az eső miatt elmaradt Prohászka Csaba és Farkas László mérkőzése az első fordulóban a spanyol Frances Tur és Alvaro Illobre ellen. Szerdán napsütéses az idő a kínai fővárosban, így várhatóan sikerül megrendezni a találkozót.

Serényi Tibor keddi ötödik helye után szerdán a reményfutamban próbál javítani az evezősök versenyében.