Sziget 2004 Egyhetes őrület, erről persze az [origo] is beszámolt. Képgalériák, interjúk, kis színesek. Nézd meg, hogy mulatott a nőd/pasid, míg te dolgoztál! Olvasd el, ittasság miatt mit nem láttál elég tisztán - vagy mit hagytál ki...
A turisztikai vonzerő fejlesztésére és szolgáltatások bővítésére 2004 és 2006 között 20 milliárd forint európai uniós forrás és 8 milliárd forint magyar társfinanszírozás áll rendelkezésre.
Az első szervezett kínai csoport, idén januárban
A turisztikai vonzerőfejlesztésre, a forrásokat 2,5-5 százalék önerővel már igénybe vehetik az önkormányzatok és a nonprofit szervezetek - hangzott el a falusi turizmusról rendezett fórumon. 2007 és 2013 között már évente csaknem annyi uniós forrást használhat fel az ágazat, mint most, 2004-2006 között. Magyarországra a vendégek 80 százaléka eddig is az európai uniós országokból jött, ami azt jelenti, hogy a magyar turisztikai szolgáltatások versenyképesek.
A múlt évhez képest 14 százalékkal nőtt a külföldi turisták és 12 százalékkal a vendégéjszakák száma. Növekedett a turisztikai érdeklődés Magyarország iránt, egyre több külföldi számára vonzó hely hazánk. Jelenleg 300 ezer embert foglalkoztat az ágazat, de a családtagokat is tekintve egymillió ember megélhetéséről van szó. A turizmusnak erős szerepe van a vidékfejlesztésben, a települések közötti különbségek kiegyenlítésében is.
Magyarország aprófalvas területszerkezete kedvez a falusi vendégfogadásnak: ma hétezer szolgáltató 40 ezer férőhellyel várja a falusi turizmusra vágyó utasokat, nyaralókat.
2003-ban 400 ezerről 600 ezer forintra emelkedett az adómentes értékhatár a falusi turizmus bevételei után, az idén pedig 700 ezer forintra nő. Az üdülési csekket is bevonták a falusi vendégfogadásba. Rövidesen megjelenik a "falusi vendégasztal" elnevezésű kormányrendelet, amely az adókedvezményt kiterjeszti a szálláshellyel nem rendelkező, étkezési szolgáltatást nyújtókra is.