A PIN kódjával jutott ki az olimpiára egy magyar úszó

Bohus Richárd a debreceni úszó Európa-bajnokságon elért 54.35-ös idejével megúszta az olimpiai A szintet 100 m férfi háton.

Bohus idejével megnyerte futamát, és negyedik helyen jutott döntőbe, egyúttal teljesítette az olimpiai A szintet (54.40).

A magyar úszó sikere után azt mondta: pont ilyen időt szeretett volna úszni, és a mobiljának is ez (5435) volt a PIN-kódja.

Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A békéscsabai úszó délelőtt 55.67-tel éppen csak kvalifikálta magát a 14. helyen, délután azonban több mint egy másodpercet javítva a mezőny elejére ugrott.

A 19 éves Bohus élete eddigi legjobb eredményét érheti el a kedd esti döntőben, eddigi legnagyobb sikere a tavalyi ifjúsági Eb-n 50 háton szerzett bronzérem volt.

Bohus áprilisban a debreceni ob-n az előfutamban teljesítette az olimpiai B szintet 55.92-vel, majd a döntőben Bernek Pétertől mindössze 3 századdal kikapva ezüstérmes lett.