Két kajakos arany, elődöntős kézisek, pólós búcsú - percről percre

London 2012, olimpia,
Az aranyérmes Dombi Rudolf (j) és Kökény Roland, kajak páros
Kajak-kenusaink elkezdték az éremharcot, ám hatalmas meglepetésre Vajda Attila kenu egyes 1000 méteren címvédőként csak hatodik lett. Következett a Dombi, Kökény kajakpáros, amely elképesztő hajrával, fél másodperccel megelőzve a portugálokat olimpiai bajnok lett. Jött a Szabó, Kozák, Kovács, Fazekas női kajaknégyes, amely lemásolta Dombiék futamát, jó rajt után, parádés hajrával szintén aranyérmet nyert. A férfi kézilabdázók egy hihetetlen meccsen, kétszeri hosszabbítás után verték az olimpiai ezüstérmes Izlandot, és jutottak ezzel az elődöntőbe. A férfi vízilabdázók is az elődöntőért játszottak, de a végig jobban teljesítő olaszok ellen 11-9-es vereséget szenvedtek, így nem tudják megvédeni a címüket.

Egy angol újságíró, Damon Green a kajak-kenu versenyek helyszínéről jelenetkezett be a twitteren: "Már most tele van magyar szurkolóval, egyenpólót viselnek."

A döntők 10.38-kor kezdődnek, Vajda Attila lesz az első magyar kenu egyes 1000 méteren.